Feng Shui, yüzyıllar önce Çin’de doğup, günümüze kadar gelmiş; günümüzde de her nesnenin bir enerjisi olduğu bilimsel temeline dayanan bir öğretidir. Çinliler, eşyaların pozitif ve negatif enerjilerinin insanların hayatını olumlu ve olumsuz etkilediğine inanırlar.

Feng Shui elbette bir dekorasyon yöntemi değil… Feng Shui, yaşadığımız ortamdaki nesneleri yönlerine ve renklerine göre düzenleyerek, kötü enerjileri engellemeyi ya da iyi enerjilerin kolay geçişini sağlayarak enerjileri dengelemek için kullanılır.

Alttaki resimde (Bagua Haritası) Feng Shui’ye göre evinizde veya ofisinizde yer alan sağlık, şans, bolluk, kariyer vs. ile ilgili köşeler, bu köşelerde kullanmanız gereken renk ve objelerin enerjileri ve alanları belirtiliyor.

Bu tabloyu hem evinizin, hem de her odanızın girişinde durarak ilgili köşelere uyarlamanız gerekiyor.

Bununla birlikte Feng Shui öğretisi, aşağıdaki detayların da evinizdeki pozitif enerji dolaşımını kolaylaştırarak ve enerjileri dengelenerek rahat ve huzurlu bir yaşam geçirmenizi sağlayacağını öğütlüyor.

  • Evinizdeki eski-kırık vs eşyalardan bir an önce kurtulmalısınız.
  • Enerji köşelerinin mümkün olduğunca yalın döşenmiş ve temiz olması gerekiyor.
  • Evcil hayvanlar aura temizleme konusunda gerçek birer “ilaç”…
  • Evdeki bitkiler enerjiyi harekete geçirip pozitif etkilerini eve verirler.
  • Rüzgar çanları ve bambu flütler bireysel enerjiyi açığa çıkarır.

Siz de yaşam alanlarınızı Feng Shui öğretisine göre dizayn etmek istiyorsanız aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilir, “Feng Shui Danışmanlık” hizmetimizden yararlanabilirsiniz ….

https://remaxtan.com/iletisim/

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir