Feng-Shui öğretisiyle evinizde Uzak Doğu esintisi sağlayabilirsiniz. Beş bin yıllık geçmişi olan Feng Shui öğretisi, rüzgar ve su anlamına gelir. Doğadaki elementleri kullanarak, mekanlardaki yaşam enerjisinin dengelenmesi amaçlanır. Çinliler, eşyaların da tıpkı doğadaki elementler gibi insanların hayatlarını olumlu-olumsuz yönde etkileyeceği üzerinden kurguladıkları bu öğretide, mekanlara ve eşyalara yaptıkları müdahaleler ile negatif akışları, pozitife dönüştürebildiklerine inanırlar.

Feng Shui’yi yalnızca evinizi dekore etmenin o sıra trend olmuş bir yolu olarak görmemelisiniz… Yaşadığınız ortamdaki nesneleri, yönleri ve renklerini baz alarak düzenlemek ve kötü enerjileri bloklayarak; iyi enerjilerin kolayca akışını sağlayacak dengeli bir ortam yaratmanın gereğine inandığınızda Feng Shui’den gerçekten faydalanabilirsiniz.

Feng Shui’deki en önemli ve iyice düşünürek hareket etmeniz gereken konu Bagua Haritasıdır (alltaki resim). Buna göre, eviniz veya ofisinizdeki sağlık, sanş, kariyer, evlilik, aile, seyahat, çocuklar vb. ile ilgili alanlar yaratmak, bu alanlarda da kullanmanız gereken renk ve objeler ile enerjileri dengelemek son derece önemli.

Bu tabloyu baz alarak, hem evinizin hem ofisinizin tüm oda ve koridorlarının girişini belirleyici sayıp ilgili köşelere kolaylıkla uyarlayabilirsiniz.

Yaşam alanlarınızdaki pozitif enerji dolaşımını kolaylaştırarak ve enerjileri dengeleyerek Feng Shui öğretisiyle rahat ve huzurlu bir yaşama kavuşabilirsiniz. İşte size kolaylıkla uygulayabileceğiniz birkaç Feng Shui dokunuşuyla, yaşam alanlarınızda yapabileceklerinizden örnekler:

  • Evinizde kullanmadığınız eski-kırık vs eşyaları ya farklı bir şekilde değerlendirin ya da bağış yaparak evinizden çıkarın.
  • Enerji köşelerini yalın döşemeye ve temiz tutmaya özen göstererek kullanın.
  • Evinizin aurasını temizlemek konusunda, bir hayvan sahiplenerek ilk adımı atabilirsiniz.
  • Evinizi bitkilerle donatarak, onların pozitif enerjisinin, eve akışını sağlayabilirsiniz.
  • Bireysel enerjinizi ortaya çıkarmak için, rüzgar çanları ve bambu flütleri kapı girişlerine, balkonlara asabilirsiniz.

Siz de yaşam alanlarınızı Feng Shui öğretisine göre dizayn etmek istiyorsanız aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilir, “Feng Shui Danışmanlık” hizmetimizden yararlanabilirsiniz ….

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir