Her sektörde olduğu gibi gayrimenkul sektörüne karşı da insanların bazı ön yargıları oluşabilir. Bunun nedeni; yeterince araştırma yapmamak, işin ehli kişilerle görüşmemek ve sistemi denememektir.

Para kazanamayabilirim…
Bu iş hayal gücü ve hedefleri büyük olanların, gemileri yakıp gelen cesaretli müteşebbislerin işidir. Kazancınızı kısıtlamak, gayrimenkul danışmanlığı işinin ruhuna aykırıdır.

Prestijinden emin değilim…
Emlakçılık ile Gayrimenkul Danışmanlığı arasında çok büyük farklılıklar vardır. Gayrimenkul Danışmanlığı günümüzde Amerika’da ve Kanada’da en çok itibar gören sektörlerden biridir.

Ya paramı alamazsam?
RE/MAX sisteminde, gayrimenkul danışmanı ile mal sahibi arasında, danışmanın satış konusunda tek yetkili olduğunu gösterir matbuu bir “pazarlama ve hizmet bedeli sözleşmesi” imzalanır. Bu sözleşme tarafların haklarını hukuki olarak korur.

Güvenlik kaygısı..
Kurumsal bir marka çatısı altında çalışmak, bir uzmanlık alanı oluşturmak, tanımak ve tanınmak, teknolojinin nimetlerinden faydalanmak, tek yetkili sözleşme ile çalışarak gayrimenkulün anahtarının sadece sizde olması ve ekip arkadaşlarınızın desteği size yalnız olmadığınızı hissettirecektir.

Kriz dönemlerinde sıkıntı yaşar mıyım?
Ekonomide kriz çanları çalmaya başladığında likid ihtiyacı, sermayesi kıt olan kişi ve kuruluşlarda ciddi bir önem arz eder, gayrimenkul satma yönelimini tetikler. Yatırımcı ve yastık altı birikimi olan alıcılar da bu dönemlerde fırsatları değerlendirmek amacıyla arayışa girerler. Dolayısıyla gayrimenkul danışmanlarının kapısı en çok kriz dönemlerinde çalınır diyebiliriz.

Bu işin geleceği var mıdır?
Gayrimenkul yatırımı hem dünyada hem de Türkiye’de en sağlam yatırım araçlarının başında geliyor. Gayrimenkul sektörünün her geçen gün büyüdüğü gerçeğinden yola çıkarak, bu mesleğe adım attığınızda geleceğiniz için endişe duymanıza gerek kalmadığını yaşayarak göreceksiniz.

Günümüzün en çok kazandıran mesleklerinden biri olan gayrimenkul danışmanlığı için, aşağıdaki linke tıklayıp, formu doldurabilirsiniz. Sizi ekibimize katılmaya davet ediyoruz.

https://remaxtan.com/ekibimize-katilin/

RE/MAX Tan

Cumhuriyet Mh., Kartal Caddesi No:65, 34890 Kartal İstanbul

+90 216 452 24 00
info@remaxtan.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir