Gayrimenkul yatırımı hakkında yanlış önyargılar pek çok kişiyi bu fırsattan uzak tutabiliyor. Doğru bilgilendirme ve yönlendirme ile gayrimenkul yatırımı hayatınızın en iyi yatırımı olabilir.

Maaşı ya da kazancı yüksek olmayanlar gayrimenkul sahibi olamaz!

Hayır olabilirler. Bunun en güzel örneği kooperatifler sayesinde ev sahibi olan üst kuşaklar. 1980 sonrası 20 yıllık dönemde kısıtlı gelire sahip pek çok kişi ev düzenli ödemeler yaparak ev sahibi oldu.  Harcamalarınızda denge ve önünüze güvenle bakmak için yapacağınız planlama ile zorlanmadan gayrimenkul yatırımı yapabilirsiniz. Uygun gayrimenkulü bulduktan sonra, bankalar ve projeleri yapan inşaat firmalarının özel teklifleri içinde mutlaka, gelirinize uygun bir seçeneği değerlendirerek gayrimenkul yatırımı yapabilirsiniz.

Gayrimenkul sahibi olmak için ciddi bir birikim sahibi olmanız gerekir!

Bir birikiminiz olması gerektiği doğru olsa da örneğin konut kredisi peşinatlarının son iki yıldır %30’dan, %20’ye çekildiğini hatırlatarak başlayalım. Bu tür bir yatırım sırasında konut kredisi ve ihtiyaç kredisinden aynı anda yararlanmanız da mümkündür yani aslında ödeme dengenizi ayarlayabiliyorsanız, rahatlıkla çok az bir birikimle yatırımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Önemli yerlerde tanıdığı olmayan fırsatları ıskalar!

Ülkemizde çok yaygın olan bu söz, elbette gayrimenkul sektöründe de karşımıza çıkıyor. Gayrimenkul yatırımı konusunda danışman kurum ve kişilere başvurarak, uzmanlıklarından faydalanmak, geniş portföyü olan firmalar ile çalışmak ve isteklerinizi net bir biçimde ifade etmek başlangıç için yeterli. Sonuca hızlı ulaşmaya çalışmadığınız sürece, maksimum 1 ay içinde sizin için en doğru yatırım fırsatları, gayrimenkul danışmanınız tarafından sunulacaktır.

Büyük kazanmak için büyük oynayacaksın!

Gayrimenkul yatırımında, evin büyüğü küçüğünden ziyade, bütçeniz oranında en doğru evi bulmak önemlidir. Gayrimenkulün değerlenme hızı, bölgesine, semtine ve çevrenin demografik özelliklerine bağlı olarak değişir. Bu durumda gayrimenkulün bir yatırım fırsatı olarak değerlendirilmesi için, gelişmekte olan bir çevrede, makul bir fiyata satın alınabilir ve ilerleyen dönemde de hızla kira ve satış bedellerinin yükselmesiyle orantılanabilir olmasına bağlıdır.

Önceliğinizi oturacağınız eve verin!

Günümüzde kentsel dönüşümün de etkisiyle yükselen emlak sektöründe, her keseye ve zevke göre ev bulmak mümkün. Eğer kiracı olmaktan sıkıldıysanız ve memnun olduğunuz bölgede kendi evinizi zorlanmadan alabilecek durumdaysınız, bu harika kombinasyondur. Ancak, önce “kendi oturacağım evi almalıyım” fikriyle, sosyal çevrenizi tamamen değiştirmenizi gerektiren, yaşam şartlarınızı zorlayan bir alım yaparsanız, kendinize haksızlık etmiş olursunuz. Bütçenizle doğru orantılı olarak birikiminizi yalnızca yatırım maksatlı bir gayrimenkule yönlendirdiğinizde ise anlamlı bir yatırıma imza atarsınız.

Hayalinizdeki gayrimenkulü bulmak, RE/MAX Tan’ın uzman gayrimenkul danışmanlarıyla çok daha kolay. Hemen arayın: 0216 452 24 00

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir