Kentsel Dönüşüm, kısaca afet riskli yapıların yenilenmesi ile ilgili düzenlemedir. Mevcut depreme dayanıksız, eski binaların mal sahiplerinin talebi ile kredi desteği, kira yardımı, harç & vergi muafiyetleri sağlanarak depreme dayanıklı, otoparklı, sosyal ve yeşil alanlara sahip modern, estetik binalara dönüşmesi için 31.05.2012 tarihinde 6306 sayılı Kentsel Dönüşüm Kanunu çıkmıştır.

Kentsel dönüşüm, aşağıdaki sonuçlarıyla gayrimenkul danışmanları için önemli iş fırsatları yaratmaktadır.

Yeni daireler, işyerleri …
Kentsel dönüşümle yıkılan binaların yerine haliyle sayı olarak daha fazlası yapılıyor, müteahhitler de kendilerine ait bu fazla bölümlerin satışı için gayrimenkul danışmanlarının kapısını çalıyor.

Yeni kiralama talepleri …
Yerlerini kat karşılığı veren mal sahiplerinin, inşaat sürecinde ikamet etmek amaçlı oluşan kiralama talepleri de gayrimenkul danışmanları için yeni fırsatlar oluşturuyor.

Yenileme isteği …
Alıcı müşterilerin yüzde ellisinden fazlasının satın alma eğilimleri yeni gayrimenkullere yönelik. Bu durum kentsel dönüşümle piyasaya sunulan yeni gayrimenkullerin pazarlanması aşamasında, gayrimenkul danışmanlarının işlerini olumlu yönde hareketlendiriyor.

Satış eğilimi …
Kentsel Dönüşüm ile oluşan diğer bir fırsat ise gayrimenkulleri yenilenen mal sahiplerinin, yeni gayrimenkullerini satma isteği …

Lokasyon değişikliği talebi …
Son olarak gayrimenkullerini yenilenmesi için müteahhite veren mal sahiplerinin farklı bir bölgeden gayrimenkul satın alma talepleri de gayrimenkul danışmanları için diğer bir fırsattır.

Dünyanın en büyük kentsel dönüşüm arazisine sahip “Kartal Kentsel Dönüşüm Projesinin” yer aldığı Kartal’da bulunan ofisimizde gayrimenkul danışmanlığı yapmak için, aşağıdaki linke tıklayıp, formu doldurabilirsiniz. Sizi ekibimize katılmaya davet ediyoruz.

https://remaxtan.com/ekibimize-katilin/

Telefon: 0 216 452 24 00

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir