Her meslekte olduğu gibi gayrimenkul danışmanlığı işinde de sahip olunması gereken bazı olmazsa olmaz kişisel özellikler vardır. Bu özelliklerin bazıları doğuştan olup bazıları da elbette sonradan geliştirilebilir ve iyileştirilebilir.

Gelişime açık olan; bu nitelik diğer tüm özellikleri kapsar, güçlendirir ve öne çıkabilmeyi sağlar.

İnsanlarla iletişimi kuvvetli olan; farklı kültür ve yapıdan her tür insanla diyalog kurabilme, etkileyebilme, yönlendirebilme, güven oluşturabilme, kanaatlerini değiştirebilme yetisi önemlidir.

Doğru mentorla yola çıkan; gayrimenkul danışmanlığı yolunda size koçluk yapan kişi oldukça önemlidir. Tecrübesi, bilgi birikimi, idareciliği, lider kişiliği, yönlendirme kabiliyeti gayrimenkul danışmanlığı yolunda sizi doğru ya da yanlış yöne sevk eder.

Empati kuran, sempati kurmayan; müşteriler kendilerini anlayan gayrimenkul danışmanıyla çalışmak isterler. Fakat,  “empati süreci”,  “sempati sürecine” dönüşürse verilen hizmetin değeri ve saygınlığı azalabilir.

Eğitime aç ve açık olan; eğitim sobaya benzer yaklaşırsanız ısınır, uzaklaşırsanız soğursunuz… Eğitim, motivasyon kaynağıdır, iletişimi artırır ve güçlendirir.

Bu özelliklere sahip olan kişiler, nitelikli birer gayrimenkul danışmanı olabilirler.

Eğer siz de bu özelliklere sahipseniz ve Kartal’da Gayrimenkul Danışmanlığı yapmak istiyorsanız, aşağıdaki linkteki formu doldurabilirsiniz. Bu fırsatı kaçırmayın.

https://remaxtan.com/ekibimize-katilin/

Telefon: 0 216 452 24 00

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir