Ekonomiyi etkileyen birçok faktör vardır; politik faktörler, finansal göstergeler, ülkelerin piyasalar karşısında takındığı tutum, ham madde ihtiyacı, değerli madenler, cari açık, ithalat, ihracat, imalat sanayi gibi…

Birçok sektör için korkutucu olan ekonomik krizler, aşağıdaki sebeplerle gayrimenkul danışmanları için bulunmaz birer fırsattır:

Krizlerde gayrimenkul satış eğilimi oluşur:
Ekonomide kriz çanları çalmaya başladığı anda likid ihtiyacı, sermayesi kıt olan kişi ve kuruluşlarda ciddi bir önem arz eder, gayrimenkulü satma yönelimini tetikler. Motive satıcı müşteriler profesyonel gayrimenkul danışmanlarının kapılarını çalarlar.

Fırsatları değerlendirmek isteyen yatırımcılarda alım talebi oluşur:
Yatırımcı ve yastık altı parası olan alıcı müşteriler bu gibi dönemlerde fırsatları değerlendirmek için harekete geçerler.
Krizlerde alıcı pazarı hakimdir, alıcıların teklifleri, fiyatları belirleyicidir.

Krizlerde gayrimenkul pazarlama süreci çok daha kısadır, çabuk kararlar verilir, çünkü mal sahibinin beklemeye ve pazarlığa gücü kalmamıştır.

Sonuçta krizlerde gayrimenkul danışmanları daima kazanır. Hem zamandan, hem de sayıdan…

Krizde de kazandıran gayrimenkul danışmanlığı için, aşağıdaki linke tıklayıp, formu doldurabilirsiniz. Sizi ekibimize katılmaya davet ediyoruz.
https://remaxtan.com/ekibimize-katilin/
Telefon: 0 216 452 24 00

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir